image
Foto: Solfrid Nybakk
Sara Trier Jacobsen

Så nært, så nært...igjen!

Nok en thriller endte med ettmålstap

Jentene ryddet opp i eget rot i lokaloppgjøret mot Nordstrand. Men poengene ble igjen på østkanten etter redning i sluttsekundene.

Den som ennå ikke har vært på Njård-kamp i 2010 bør nå komme seg opp av sofaen og inn i Njårdhallen når Gjøvik & Vardal kommer på besøk førstkommende onsdag. For nå om dagen leverer Njård noen av de mer spennende kampene i Postenligaen! I byduellen mot Nordstrand søndag kveld spilte jentene nok en gang jevnt med et topplag, i nok en rysare av en kamp.

De første minuttene av kampen var det jevnt, og Njård tok ledelsen 3-2. Deretter gikk rullgardinen fullstendig ned. Da Susanne Moe scoret Njårds neste mål hadde det i mellomtiden gått 11 minutter, og Nordstrand hadde tatt full kontroll med en ledelse på 11-3. Da så det rimelig mørkt ut, men jentene var av en annen oppfatning. Sakte, men sikkert begynte de å rydde opp, og spiste seg gradvis innpå hjemmelaget slik at lagene gikk til pause på stillingen 17-13.

I 2. omgang jaget Njård konstant, og hjemmepublikummet ble relativt tyst mens bortesupporterne fikk se Njård utligne til 17-17 og aldri gi slipp på Nordstrand igjen. Resten av kampen var jevnspilt, og med Oda Brødholt i storform (10 scoringer!) kunne dette gå veien da Alma Hasanic også fant formen i Njård-målet.

Men i de siste minuttene fikk ikke jentene satt inn nådestøtet etter å ha gått i ledelsen, og Nordstrand fikk kloret inn noen viktige scoringer. Med 40 sekunder igjen hadde Njård sjansen til å utligne, men Jeanette Nilsen reddet skuddet fra Ingvild Flovik, og kampen ebbet ut med Nordstrand-seier; 28-27. Surt, spesielt etter å ha tapt mot Tertnes på samme måte i forrige runde!

Den moralen jentene har vist i disse kampene skaper uansett knallkamper for publikum, og nå har vi også hjemmebane i 4 av de neste 5 kampene. Nå fortjener vi virkelig poeng, og presterer vi på samme nivå fremover er det heller ikke noen tvil om at de kommer.

Kampstart i Njårdhallen på onsdag er kl. 18.00. Gjøvik & Vardal er meget sterke defensivt, men scorer heller ikke så ofte. Det ligger an til en krigekamp mot et gjerrig lag.

Nå begynner vi poengsankingen, og håper publikummet på Oslo Vest kjenner sin besøkelsestid. Det lukter virkelig elitenivå av Njård om dagen!

 

Mer om kampen:

Akersposten

Nordstrand Blad

 

Kommende kamper for Njård

Dato Lagene Tid
12.09 Utleira Njård 15:00
19.09 Njård Jotun 14:00
29.09 Oppsal Njård 19:00
06.10 Njård Glassverket 19:00
09.10 Årstad Njård 15:00
1. divisjon NM
Legg terminlisten i kalender
Ønsker du å legge enkeltkamper i kalenderen din, gå til Terminlisten
Hele terminlisten
Førstedivisjon
NM
Førstedivisjon
NM